Atrakcyjne uchwyty do mebli dziecięcych – stwórz niepowtarzalny klimat.

Urządzając pokój swojego dziecka, warto pamiętać o najdrobniejszych szczegółach. Dzieci są bardzo spostrzegawcze, dlatego niepowtarzalny klimat pokoju, w którym spędzają dużo czasu, powinien być nie tylko modny, ale w pełni przemyślany i bezpieczny. Wybór kolorowych mebli, tkanin i tapety, a także akcesoria tworzą wyjątkowy klimat pokoiku. Idealnym przykładem drobiazgów, na które dużo osób nie zwraca uwagi są gałki do mebli dziecięcych. Ten niewielki element praktycznie każdego mebla może diametralnie zmienić charakter wystroju.

Aranżacja dziecięcego pokoiku.

Aranżacja pokoiku dla dzieci stanowi ogromne wyzwanie dla każdego rodzica. O ile mniejszy problem jest z niemowlakami, o tyle nieco starsze dzieci zaczynają głośno wyrażać swoje potrzeby i wymagania. A te potrafią być naprawdę duże. Dzieci potrafią zmienić zdanie w ciągu kilku minut. Nie ma mowy o tworzeniu nowego pokoju kilka razy dziennie. Ale doskonałym pomysłem na zmianę wystroju w pokoju mogą okazać się uchwyty dedykowane do dziecięcych mebli. Dziewczynki z pewnością będą zadowolone z przyczepionych do drzwiczek gałek w kształcie przepięknych kwiatków lub misiów, a uśmiech nie będzie schodził z ich twarzy. Z kolei chłopcy z pewnością docenią  kolorowe samochody lub samoloty. Oczywiście nie ma podziału na gałki dziewczęce lub chłopięce, dzieci mają prawo do tego, by podobało im się co tylko chcą, a w naszym sklepie oferujemy szeroki wybór profesjonalnych gałek do mebli dziecięcych.

Idealną propozycją dla dzieci, które są indywidualistami stanowią gałki do mebli z imieniem właściciela pokoju. Uchwyty występują w wielu wzorach i wykonane są z naprawdę różnorodnych materiałów, przez co każdy znajdzie coś dla swojego dziecka. Oryginalne kształty i kolory, wróżki lub ulubieni bohaterowie z bajki – wybór jest naprawdę duży.

Doskonałym pomysłem jest dopasowanie gałek do mebli, które komponują się z tkaninami i pozostałymi ozdobami znajdującymi się w pokoju. Najlepiej zdecydować się na jeden maksymalnie dwa motywy przewodnie i nimi kierować się w trakcie wyboru dodatków i akcesoriów. Niezwykle ważne jest zachowanie harmonii i umiaru a także odpowiednich proporcji, tak by stworzyć dziecku spokojną przestrzeń sprzyjającą nauce i wyciszeniu.

Gałki do mebli dziecięcych – na co zwrócić uwagę?

W przypadku mniejszych dzieci idealnie sprawdzą się proste gałki, wykonane z naturalnego drewna. Z kolei starszym dzieciom rekomendujemy dobieranie uchwytów nawiązujących do ich aktualnych zainteresowań. Czas spędzony w pokoju stanie się prawdziwą przygodą.

Gałki do mebli dziecięcych nie stanowią wyłącznie elementu ozdobnego. Muszą być przede wszystkim funkcjonalne i zapewniające pełne bezpieczeństwo. Aby uchwyty służyły jak najdłużej, warto pamiętać, by były wykonane z najwyższej jakości materiałów, takich jak: ceramika, naturalne drewno lub metal. Należy również dopasować wielkość uchwytu do rozmiaru rączki dziecka, tak by nieco starsze dziecko mogło samodzielnie otworzyć mebelek. Po montażu gałek warto kilkukrotnie sprawdzić i przetestować każdy z uchwytów, czy jest odpowiednio zamocowany. Warto również mieć na uwadze, że nawet mniejszymi dziećmi steruje ciekawość i mają stosunkowo dużą siłę, a kolory i kształty uchwytów mogą dodatkowo stymulować dziecko do podejmowania prób jej odkręcenia.

Wybór ciekawych gałek do mebli dziecięcych jest jak podróż do świata, w którym dziecko się znajduje. Już dziś warto wejrzeć w wyobraźnię swojego dziecka i sprawić mu wymarzony prezent, który zmieni całkowicie charakter wystroju.

Dodaj komentarz